Dedecan’da Sarma Beyti Ayrıcalığı

Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu mutfağında başarısını kanıtlayan Dedecan, Sarma Beyti ile de lezzeti doruklara taşıyor

Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu mutfağının başarılı temsilcisi Dedecan; Türk mutfağının olmazsa olmazı, kebap ile lavaşın tadına doyulmaz birleşimi, Sarma Beyti ile kebap severleri mutlu etmeyi başarıyor.

Taş fırında, kıvamında pişmiş bir lavaş ve içerisinde satır kıyması ile yapılmış nefis sade kebap, taptaze domateslerden hazırlanmış domates sosu, doğal yoğurdu ve kaşar peynirinin son dokunuşu ile damakları çatlatan bir lezzet senfonisi yaratan Sarma Beyti kebap, Dedecan menüsünün en sevilenlerinden olmayı başarmış bir lezzet.

Mercimek çorbası, içli köftesi, taş fırın lahmacunu, ciğer, dalak ve yürek şişleri, patlıcan, soğan, Adana, Urfa kebapları ile vazgeçilmez lezzetler sunan Dedecan; her masaya ikram edilen zengin başlangıçları ile de büyük beğeni topluyor.

32 seneyi aşkın bir süredir Güneydoğu Anadolu ve Şanlıurfa mutfağını temsil eden Dedecan; İstanbul ve Şanlıurfa’daki restoranlarında yöresinden gelen coğrafi işaretli ürünleri ile dikkat çekiyor.

Yöresel lezzetleri en iyi şekilde harmanlamayı ve değerlendirmeyi bilen,  tüm mutfak ekibinin Şanlıurfa’lı şeflerden oluştuğu Dedecan ayrıcalıklı menüsü ile günün her saati misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Şanlıurfa Merkez, İstanbul Ataşehir ve İstanbul Kavacık’ta aynı standart lezzetleri sunan Dedecan,  geniş oturma alanı, bahçesi, çocuk oyun alanı, otoparkı ve VIP salonları ile kebap severleri ağırlıyor.

32 sene önce Şanlıurfa’da eski bir binada başlayan Güneydoğu yemek kültürü serüveni; İstanbul’da aynı özen ve heyecanla devam ediyor. Tüm mutfak ekibinin Urfa’lı şeflerden oluştuğu, kullanılan ürünlerin yörenin en iyi yetiştiricilerinden özel olarak seçildiği Dedecan; aslını korumaya devam eden ender işletmelerden.

www.dedecan.com

Şanlıurfa Merkez             : 0414 315 25 25

İstanbul Ataşehir             : 0216 385 63 63

İstanbul Kavacık               : 0216 413 03 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest