Yasemin Genç
Theta Healer
Instagram: @yaseminteta

İlk başta sizi tanımak istiyoruz. Yasemin hanım, kendinizi tanıtır mısınız?
1974 yılında, Karadeniz’in Trabzon ilinin yüksek bir köyünde doğdum. Doğanın içinde büyümenin verdiği bilgelikle yetiştim. Oyunlarımızın, yiyeceklerimizin hammaddesi tamamen doğal yani doğadandı. 3 bin metre yükseklikte, geceleri çimenlerin üzerinde sırtüstü yatarak yıldızları, sonsuzluğu incelerdim. İnanılmaz bir merakla anlamaya çalışırdım. “Gördüğümün ötesinde ne var?” sorusu hep vardı.

Bu soru benim yolculuğumun yakıtı idi. Varoluşu ve olan her şeyi, sistemi anlama çabam hep benimleydi. Lisede şehirlerle tanıştım. Farklı bir dünya olsa da, benim dünyamdı. Sonraki süreçlerde çok zorlu deneyimler yaşadım. Hayat bu kadar zor olmamalıydı, biliyordum.

Üniversitede okurken çıkardığımız aylık bölge dergisinde yöneticilik yaptım. Amatör tiyatroculuk serüvenimiz harikaydı. Oyunlar yazıp oynadık. Amatör müzik grubunda solistlik yaptım. Konserler veriyor, radyolarda, kafelerde özel programlar yapıyorduk. Ailemden gelen sanatsal yeteneklerimi, hayatın içinde aktif bir cesaretle ifade ediyordum. Şimdilerde bunlara, dans ve bağlama çalma eklendi. Sonsuz merakım, keşfetme ve macera aşkım beni enerji ile tanıştırdı. Reikiyi öğrendiğim gün, kendimi çok özel hissetmiştim. O günden sonra hayatım farklılaşmaya başladı. Reikiyi kendime uyguladıkça, zorluklar, tıkanıklıklar çözülmeye başladı.

Hayatı algılama ve yaşama şeklim değişti.
Kısa bir süre sonra yolum Theta Healing ile kesişti.
Yaşam amacıma doğru ilerliyordum.

ThetaHealing ile neler yapılabilir?
ThetaHealing bana göre bir hazine gibidir. Her durum için kullanılabilecek kadar zengin, herkesin uygulayabileceği kadar kolaydır. Varolan tüm iyi amaçlar için kullanılabilen bu teknik, kişiyi zihinsel, fiziksel, duygusal, ruhsal olarak çok daha iyi bir yere ilerletir. ThetaHealing ile tüm hastalıklar ve
rahatsızlıklar kalıcı olarak bırakılabilir. Bu yolla gelecek nesillere tertemiz genler devredilir. En değerli miras. Tüm zorluklar kolaylıkla aşılabilir.
İlişki problemleri çözümlenebilir.

Sigara gibi her türlü bağımlılıklar bırakılabilir.
Maddi durum ya da problemler düzenlenebilir.
İdeal beden gibi amaçlar kolaylıkla başarılabilir.
Bilinçdışı zihin yeniden yapılandırılarak bilinçli zihin ile uyumlanır. Böylece iç ve dış dünya senkronize edilir.
Bunlar sadece örnek. Özetle şöyle ifade edebilirim:
ThetaHealing, kendinizin çok daha iyi versiyonu için harika bir araç.
Çünkü kişiye, hayatını en yüksek düzeyde yönetebilme becerisi edindirir. Bu beceri varsa geliştirir. Bireysel gelişimi, bu dünyanın nimetlerini yaşama bilinciyle ruhsal gelişime doğru ilerletir. En yüksek düzeyde tatmin.

ThetaHealing eğitimlerinizden ve eğitim süreçlerinizden bahsedebilir misiniz?
ThetaHealing ile tanıştığımda bu kadar yaygın değildi. Yine de çok ilgimi çekmişti. Bir olumsuzluğu yaratan ve sürdüren olumsuz inanç programı, bilinçdışı zihinden, hücrelerden, DNA dan, kollektif alandan anda çekilip iptal edilebilirdi. Bu kadar kolaydı. “İşte bu” dedim. Dört uygulama aldıktan sonra öğrenmeye ve hayatım için uygulamaya karar verdim. Yıl 2015. Ve öyle yaptım. Bendeki hızlı değişimleri görenler nedenini sormaya başladı.
Anlattıkça, kendilerine uygulamam için ısrarlı talepler çoğalmaya başladı. İki yıl yüzlerce kişiye uygulama yaparak iyice uzmanlaştım.
Eğitmen olmaya karar verdiğimde, tekniği çok iyi uyguluyordum. Öğrencilerimi nasıl destekleyeceğim konusunda nettim.
2017 yılında Rusya’ya giderek bu tekniğin kurucusu Vianna Stibaldan eğitmenlik eğitimimi aldım. 15 günlük harika bir maceraydı.
2020 de İstanbul’da devam seminerleri eğitmenlikleri aldım.
Şu anda 5 modül uygulayıcılık, 4 modül eğitmenlik yetkim var.
Online ve yüzyüze seçenekleri ile uygulamalar ve uygulayıcılık seminerleri hizmetlerim var. ThetaHealing dışında bir çok teknikte uzmanlaştım.
Bunlardan bazıları şunlar:
İCF ulusrarası profesyonel uzman yaşam koçu
Reikimaste öğretmen.
Jaas eğitmeni.
Sayı sekansları.
Müzik terapi uygulayıcısı
Spritüeldovsing uygulayıcısı
5 element master öğretmen

Bütün bu teknikleri, özel uygulamalarla bir arada kullanarak, birinci YÜKSELİŞ KAMPImı gerçekleştirdim. Dört günlük bu ruhsal uyanış kampının yenileri sürekli yapılacak. Spitüel-sezgisel birikimimi ve tüm potansiyelimi kullanarak, tescilli marka olarak YÜKSELİŞ KARTLARI’ nı yarattım. İşlev açısından çok etkili olan bu kartlar sahipleri için harikalar yaratıyorlar. Salgın dönemi, benim için, birikimimi ifade edebildiğim bir üretim ve yaratım süreciydi.
Daha iyisi için, projelerimi gerçekleştirmeye devam ediyorum. Öğrettiğim ve uyguladığım teknikleri, yaşayarak ilham olma yoluyla yansıtıyorum.
Tüm varoluşu önemsiyorum.

ThetaHealing uzmanı olmak isteyen bir kişi hangi eğitimleri almalıdır?
ThetaHealing tekniği, Basıc DNA temel seviye semineri ile öğrenilmeye başlanır. İlk seviyeyi alarak kişi kendisi ve diğerleri için uygulayıcı olur.
İkinci seminer Advanced DNA, uzmanlık semineri ile kişi biraz daha derinleşerek uzmanlaşır. Üçüncüsü, kazma tekniğinde daha iyi ustalaşmayı sağlayan Derin Kazma semineridir. Bu şekilde modüller devam eder. Her modülün uygulayıcılığı için kişiler seminerlere katılır. Uygulayıcılık için modüllerin sırasını takip etmek gerekir. Ama hepsini almak zorunlu değil. Kişi tek bir modülle yetinebileceği gibi, uzmanlaşmaya karar vererek devam da edebilir.

Bu tekniği öğretmeye karar veren uygulayıcılar ,için ilk dört modül seminerlerini alma şartı var.

  1. modül Sen ve Yaratan semineridir.
    Her seminer ,için ayrı sertifika verilir. Sertifikalar ThinK şirketinde orijinal olarak oluşturulur ve eğitmen imzalı olarak eğitmen tarafından öğrenciye verilir.
    Seminer alan herkes ThinK şirketinin ThetaHealing web sayfasında Türkiye başlığı altında uygulayıcı olarak yer alır. Seçerse aramalarda görülebilir.

Son Olarak Eklemek İstediğiniz?
Hangi tekniği bildiğimizden ziyade, onu kullanma şeklimiz ve sıklığımız bizi başarılı yapar. ThetaHealingi bildiğinizde, pratikle kendinizi geliştirdiyseniz, onu her an uygulayabilirsiniz. Yolda giderken, biriyle sohbet ederken, uzanırken, yüzerken vs. Bu beceri, hayatı oyun gibi eğlenerek neşe ile yaşamamızı sağlar ki ruhumuzun arzusu da budur.

Yaşamın doğası kolaylıktır.
Farkında olsakda olmasakda hayatımız bizim eserimiz.
Eserimizle gurur duyabilmek için bilinçli yaratım
becerisi edinelim.
Kurban değil efendiyiz. Hayatımızın efendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.