Öncelikle Sizi Biraz Tanıyalım Mı? Yasemin Ataç Kimdir?
Merhabalar, Yasemin Ataç kendini bulma yolunda arayışları olan, hayatı okuma ve öğrenme çabası içerisinde sorgulayarak yaşayan, yolu astrolojisiyle kesişen, evli, üç çocuk annesi olan biridir.

Yasemin Ataç
Astrolog
Instagram: @yastrolojii

Eğitim Hayatınla Astroloji Nerde Nasıl Keşisti?
Astroloji ilgimi çekiyordu, bir çoğumuz gibi aylık, haftalık yorumları ara ara takip ediyordum. Benim için dönüm noktası diyebileceğim zamanlardan
geçerken hayatı sorgulamaya başladım. Neden bunları yaşıyorum? Neden her şey üst üste geldi? derken astrolojiyle tanıştım. Araştırmalarım sonucunda astrolojiyle hayatıma neler katabileceğimi gördüm. Astrolojinin burç yorumundan öte çok daha fazlası olduğunu farkettim ve 2019 yılında eğitim almaya karar verdim. Eğitim sürecinde kendimi yeniden tanıdım, hayatıma çıkacak avantajları, dezavantajları görmeye başladım.
İnsan kendini ne kadar tanırsa, hayata geliş amacını ne kadar bilirse o kadar başarılı olacağını düşünüyorum. Allah’ın sonsuz ilmine, matematiksel sistemine bir kez daha hayranlık duydum. Evrendeki hiçbir şeyin boşuna yaratılmadığının farkına varmak gerektiğini düşünüyorum. Üç yıldır Astroloji eğitimleri alıyorum, o kadar derin bilgiler ki öğrenmekle bitmiyor. Daha öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum, kendimi geliştirmeye devam ederek astrolojik danışmanlıklar vermekteyim.

Astroloji ile ilgili nasıl eğitimler aldınız?
Klasik ve karma tabanlı astroloji eğitimleri aldım. Temel, orta ve ileri seviyeden sonra branş dersler aldım. Horary astroloji ( gökyüzüne anlık soru sormak) Sinanstri astrolojisi ( sevgili, eş, iş birlikleri uyumu) Astrokartografi (kişiye göre coğrafi konum belirleme) Seçim astrolojisi (eşref saati yani zamanda kaliteyi belirleme) Medical astroloji (sağlık ve hastalık potansiyelleri) Reftifikasyon astrolojisi (doğum saati belirleme) Mundane astrolojisi (dünya gündemleri)

Astroloji ile ilgili genel yanılgı nedir sizce?
Astrolojinin içeriğini bilmeyenler fal olduğunu düşünüyor. Astroloji fal değil istatiksel verileri yorumlamadır. Burçların gezegenlerin, sabit yıldızların, asteroidlerin birbirleriyle olan ilişkilerini matematiksel hesaplamalarla olasılık bazında yorumlanmasıdır. Kişi anne karnından doğup ilk nefes aldığı an gökyüzünün fotoğrafının çekildiğini düşünün o anlık gökyüzü konumuna doğum haritası diyoruz. Bu haritada karakterimizi, kişiliğimizi, hayat amaçlarımızı, maddi manevi değerlerimizi, mesleki yönlerimizi, ruhsal durumumuzu ve daha sayamadığım birçok konu hakkında bilgi ediniyoruz.

Bir diğer yanılgı ise mesela güneş burcum Koç ben hiç o özellikleri taşımıyorum alakası yok diyenler için bir burçtan ibaret değiliz. 12 burç 12 ev sistemi ve açılar milyonlarca farklı anlam ve karakterleri bizlere anlatır. Senin güneş burcun Koç haritada nerde nasıl konumlanmış? Yöneticisi Mars nerde hangi açıları almış? Mars Koç burcunda ise kişi atak, enerjik, hızlı düşünmeden fevri hareket ederken, Marsı Boğa burcunda olan kişi daha sabit nitelikte, harekete geçmekte zorlanan bir yapı verir. Hedeflerine en az çabayla ulaşmak isteyecektir. Kısacası kişilerin karakteristik özellikleri tamamen
kişinin doğum haritasına göre yorumlanır. Bu yüzden hep söylenir ki doğum haritası parmak izi gibidir kişiye özeldir.

Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?
Son olarak Astrolojinin derin bilgilere sahip olduğunu ve özellikle genel yorumlardan ziyade kişiye özel yorumlanması gerektiğini belirtmek
istiyorum. Astroloji senin başına bu gelecek, şunları kesin yaşayacaksın gibi cümleler kurmak değildir. Etik ve ahlaki kurallar çerçevesinde nasıl yol
almaları gerektiği konusunda yardımcı olmaktır. Astroloji Navigasyon gibi bizlere yol gösterir. Şu yola gidersen şunları yaşama olasılığın var bu yola gidersen bunlar diyerek yol göstermek, zorluklar karşısında önlem almak en büyük etken ise farkındalık kazandırabilmektir. Astroloji kendinizi keşfetmenizi sağlar.

Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.